Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Home Program oslav 150 let Novinky TK: Všesokolský slet podpoří řada zahraničních souborů

TK: Všesokolský slet podpoří řada zahraničních souborů

Ve středu 20. června se v historických prostorách Tyršova domu v Praze uskutečnila tisková konferenece České obce sokolské (ČOS) k XV. Všesokolskému sletu a výročí 150 let založení Sokola. „Všesokolský slet je vyvrcholením letošního výročí sto padesáti let našeho Sokola,“ upozornila na úvod startostka ČOS Hana Moučková.

Velkolepá akce zasáhne celou metropoli, většina prezentací sokolských a dalších souborů, takzvané pódiové skladby, jsou situovány do vršovické Synot Tip Arény a přilehlých prostor v pražském Edenu. „Samozřejmě zde nesmějí chybět sestry ze Slovenska se svou skladbou, přijede i dánský národní tým gymnastů a čeká nás další hromadná skladba z Dánska,“ uvedla k zahraniční účasti náčelnice ČOS a spoluautorka jedné ze sletových skladeb Lenka Kocmichová. Na sletu vystoupí celkem asi 10 500 cvičenců.

Náčelník ČOS Miroslav Vrána informoval o průběhu XV. Všesokolského sletu a jeho událostech v prvním červencovém týdnu. Zdůraznil, že oslavy Sokola podpoří osobnosti a skupiny z celého světa. „Na sletu vystoupí cvičenci ze Spojených států, Kanady, Austrálie, Francie, ze Švýcarska a z dalších zemí,“ prozradil Miroslav Vrána.

Na tiskové konferenci se hovořilo i o blížících se olympijských hrách. Sokol vychovává šest reprezentantů, kteří se do Londýna kvalifikovali. Kromě toho patří mezi odchovance Sokola vynikající atleti Jakub Holuša a Jan Kudlička, kteří mají pro olympijské hry finálové ambice. Druhý olympijský start v kariéře zažije v Londýně judista Jaromír Ježek. „Teď jsem o čtyři roky starší a snad i moudřejší. Moje příprava směřuje hlavně k tomu, abych byl na olympiádě zdravý a předvedl to, co umím. A doufám, že buď zlatou, nebo stříbrnou přivezu,“ vtipkoval judista Sokola Vršovice.

V neděli 1. července dojde k určitému dopravnímu omezení v centru metropole, kterou od dopoledních hodin ozdobí sletový průvod Prahou. Vstupenky na XV. Všesokolský slet jsou distirbuovány prostřednictvím sítě TICKETPRO.Aktualizováno Čtvrtek, 21 Červen 2012 10:47
oficialni-partneri-paticka

leman_agency_logo_male© AGENTURA LEMAN s.r.o. 2011
Design: Alan Záruba
Created by canalmedia

Ellibris | Elektronické knihy, E-knihy, E-booky