Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Home Program oslav 150 let Novinky Sokolové v Olomouci překonali nepřízeň počasí

Sokolové v Olomouci překonali nepřízeň počasí

Účastníci ani diváci krajské prezentace České obce sokolské v hanácké metropoli se ve středu 13. června nenechali zaskočit vytrvalým lijákem, který akci provázel. Oslavy Sokola na překrásném historickém místě, jakým je Horní náměstí v Olomouci, navštívili významní představitelé města. Sokolskou zdravici podpořili například náměstek primátora statutárního města Olomouc Jan Holpuch nebo za sokolskou obec Jaroslav Skopal, starosta župy Středomoravské-Kratochvilovy.

Ředitel projektu XV. Všesokolského sletu Antonín Lébl předal přítomným osobnostem nově vydanou knižní publikaci Byli jsme a budem mapující 150letou historii Sokola.

V rámci dvouhodinového programu oslav na Horním náměstí vystoupili již tradiční účastníci slavností, zpěváci Josef IX., Kyshka a Peter Nagy revival. Pohybové prezentace předvedla skupina sportovních gymnastek, dámský soubor s názvem Báječné ženy a o mimořádně poutavý zážitek se postarali představitelé bojového umění Tai Chi.

Na sokolské slavnosti v Olomouci bezprostředně navázala krajská prezentace České obce sokolské v Ostravě, která se uskutečnila ve čtvrtek 14. června.

Aktualizováno Pátek, 15 Červen 2012 17:08
oficialni-partneri-paticka

leman_agency_logo_male© AGENTURA LEMAN s.r.o. 2011
Design: Alan Záruba
Created by canalmedia

Ellibris | Elektronické knihy, E-knihy, E-booky