Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Home Program oslav 150 let Novinky Sokolskou knihu ocenil i generální ředitel České televize

Sokolskou knihu ocenil i generální ředitel České televize

Unikátní publikace mapující historii Sokola už je i v rukou nejvyššího představitele České televize. Generální ředitel ČT Petr Dvořák obdržel knihu Byli jsme a budem od ředitele projektu oslav 150. výročí založení Sokola Antonína Lébla.

Sokolská kniha byla předána za přítomnosti
ředitele obchodu a marketingu ČT Jana Svobody a výkonného ředitele ČT4 Jiřího Ponikelského. „Pan generální ředitel ocenil vysokou úroveň knihy prezentující to nejlepší z historie Sokola,“ sdělil Antonín Lébl. Česká televize je oficiálním partnerem oslav 150. výročí založení Sokola, které vyvrcholí první červencový týden XV. Všesokolským sletem. „Na schůzce jsme projednali také zajištění televizního pokrytí oslav,“ prozradil Antonín Lébl.

Publikace Byli jsme a budem zahrnuje především obrazové a fotografické materiály jako průřez 150letou historií sokolské organizace. Kniha připomíná význam nejstaršího českého spolku v dějinách našeho národa a výrazný podíl na jeho historických událostech. Na stránkách jedinečné publikace mají prostor umělecká díla mistrů Josefa Mánesa, Alfonse Muchy, Mikoláše Alše, Františka Ženíška, Luďka Marolda, Maxe Švabinského, Josefa Václava Myslbeka, Ladislava Šalouna, Františka Drtikola a dalších.

Slavnostní křest knihy Byli jsme a budem se uskutečnil v květnu v historických prostorách Staroměstké radnice za přítomnosti primátora hl.m. Prahy Bohuslava Svobody a starostky České obce sokolské Hany Moučkové.Starostka ČOS sestra Hana Moučková a primátor hl.m. Prahy Bohuslav Svoboda při slavnostním křtu knihy Byli jsme a budem.

Aktualizováno Středa, 13 Červen 2012 00:01
oficialni-partneri-paticka

leman_agency_logo_male© AGENTURA LEMAN s.r.o. 2011
Design: Alan Záruba
Created by canalmedia

Ellibris | Elektronické knihy, E-knihy, E-booky