Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Home Program oslav 150 let Novinky Sokolské slavnosti navštívily Hradec Králové

Sokolské slavnosti navštívily Hradec Králové

Za slunečného počasí se konala druhá krajská prezentace ke 150 letům založení Sokola. V 15 hodin vypukla celá řada ukázek jak sletových skladeb, tak prezentací sportovních oddílů Královéhradeckého kraje. Postupně se představily následující skupiny: sportovní oddíl Teamgym Dvůr Králové, Taekwondo Hradec Králové, mistři světa ve Footbagu Pouchov, Capoiera Vamberk, Judo Hradec Králové, dětský aerobic ze Sokola Pražské Předměstí a Sportovní gymnastika Hradec Králové.

Ve sletových skladbách vystoupily soubory Věrná garda Hronov „Bábinky“, Věrná garda Hronov „Dámičky“, sletové skladby Jen pro ten dnešní den a Kontrasty, které předvedl Sokol Pražské Předměstí.

Moderátor akce Jakub Bažant ve zdravici představil starostky župy Orlické Mariku Procketovou a Podkrkonošské-Jiráskovy sestru Helenu Rezkovou. V doprovodném programu vystoupila skupina Peter Nagy revival, zpěvák Josef IX. a zpěvačka Kyshka.

V symbolickém běhu nazvaném „150ka“ startovaly mimo jiné i agilní sokolky, které cvičily ve sletových skladbách Věrné gardy „Bábinky“ a „Dámičky“ z Hronova. Dvouhodinový program byl jedinečnou prezentací činnosti Královéhradeckého kraje.


Náměstí v Hradci Králové se začíná plnit k oslavám 150. výročí Sokola.


Návštěvníci sokolských slavností v Hradci Králové si mohli prohlédnout panely s titulní stranou knihy "Byli jsme a budem" a s pamětními medailemi.


Na slavnostech se prezentovaly i ukázky bojových umění.


V rámci kulturního programu vystoupili zpěváci Kyschka a Josef IX.


Ve sletových skladbách vystoupily i populární "Bábinky".

Aktualizováno Středa, 23 Květen 2012 01:24
oficialni-partneri-paticka

leman_agency_logo_male© AGENTURA LEMAN s.r.o. 2011
Design: Alan Záruba
Created by canalmedia

Ellibris | Elektronické knihy, E-knihy, E-booky